در حال بارگذاری

آیین همسرداری

آیین همسرداری

همسرداری

هر پسر و دختری که به سن رشد و بلوغ می‌رسند بزرگ‌ترین آرزویشان این است که ازدواج کنند، با تأسیس زندگی مشترک زناشویی، استقلال و آزادی بیشتری به دست آورند، یار و مونس مهربان و محرم رازی داشته باشند. آغاز زندگی سعادتمندانه خویش را از زمان ازدواج حساب می‌کنند و برایش جشن می‌گیرند. زن برای مرد آفریده شده و مرد برای زن و مانند مغناطیسی یکدیگر را جذب می‌کنند. زناشویی و تأسیس زندگی مشترک خانوادگی یک خواسته طبیعی است که غرایزش در وجود انسان‌ها نهاده شده است؛ و این خود یکی از نعمت‌های بزرگ الهی است. راستی به‌غیراز کانون گرم خانوادگی کجا را سراغ دارید که برای جوانان پناهگاه مطمئنی باشد؟

برای ازدواج و تأسیس زندگی مشترک خانوادگی نیز تخصص و آمادگی و اطلاعات کافی لازم است. پسر باید از طرز تفکر همسرش و خواسته‌های درونی او و مشکلات زناشویی و راه علاج آن‌ها و آداب معاشرت کافی داشته باشد. باید توجه داشته باشد که زن گرفتن به معنای جنس خریدن یا کلفت گرفتن نیست، بلکه به معنای پیمان وفا مصداقت و محبت و همکاری و شرکت در زندگی مشترک خانوادگی است. زن نیز باید به طرز تفکر شوهرش و خواسته‌های درونی او توجه داشته باشد و بداند که شوهر کردن به معنای نوکر گرفتن و تأمین بدون قید و شرط خواسته‌ها و آرزوهای درونی نیست. بلکه پیمان همکاری و تشریک‌مساعی است؛ و برای رسیدن به این هدف مقدس، گذشت و فداکاری و همکاری و تفاهم لازم است.

بااینکه سرنوشت پسر و دختر با ازدواج روشن می‌شود و اطلاعات لازم و آمادگی اخلاقی برایش ضروری است، متأسفانه اجتماع ما نسبت به این موضوع حیاتی غفلت دارد. نسبت به جهاز و مهر و زیبایی و شخصیت پدر و مادر کاملاً عنایت دارند. لیکن آمادگی برای زن‌داری و شوهرداری و تأسیس زندگی مشترک خانوادگی را اصلاً شرط نمی‌دانند. دختر را به خانه بخت می‌فرستند بااینکه شوهرداری و کدبانوگری را نیاموخته است. پسر را زن می‌دهند بااینکه از زن‌داری و سرپرستی خانواده‌ها اطلاع ندارد.

دو نوجوان بی‌اطلاع و کم‌تجربه وارد زندگی نوین می‌شوند. بدین‌جهت صدها مشکل به وجود می‌آید. اختلافات و ناسازگاری‌ها و قهر و دعواها شروع می‌شود. دخالت پدر و مادرها هم چون از روی عقل و تدبیر نیست، نه‌تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه اختلافات را عمیق‌تر و ریشه‌دارتر می‌سازد.

دوران اول ازدواج یک دوران پرآشوب و بحرانی است. بسیاری از زندگی‌ها در همین دوران به‌واسطه طلاق متلاشی می‌گردد. بعضی از آن‌ها هم با حفظ ازدواج تا آخر عمر به کشمکش و زورآزمایی ادامه می‌دهند و عذاب در این زندان اختیاری را بر طلاق مقدم می‌دارند. بعضی از خانواده‌ها هم پس از مدتی، کوتاه یا دراز، با اخلاق و رفتار یکدیگر آشنا می‌شوند و آسایش و آرامش نسبی پیدا می‌کنند. ای‌کاش برای پسران و دخترانی که درصدد ازدواج بودند کلاس‌هایی به‌عنوان «آموزش ازدواج» تأسیس می‌شد و بعد از این که یک دوره راهنمایی می‌دیدند و برای زندگی مشترک خانوادگی آماده می‌شدند و برگ صلاحیت برایشان صادر می‌شد اقدام به ازدواج می‌کردند. در این کتاب الکترونیک شما با مفاهیم مهمی آشنا خواهید شد که در تمام طول زندگی مورد نیاز است. این موارد عبارتند از:

  • توصیه هایی برای دوام زندگی
  • دانش و مهارت همسرداری
  • تفاوت های روانشناختی زنان و مردان
  • رمز و راز همسرداری
  • نکات مهم راجع به همسرداری
  • آشنایی با مهارت های همسرداری
  • و همسرداری مدرن!
[purchase_link id=”4316″ text=”خرید” style=”button” color=”blue”] [stextbox id=”file”]

خوشبختی بدون برنامه تنها یک رویاست؛

این برنامه را مجموعه گردشگری خوشبختی با تمام کتابهای الکترونیکی و ویدئوهای طبقه بندی شده در اختیار شما زوجین عزیز قرار می دهد که هر کدام موضوعی را در بر می گیرد که زوجین از ابتدای زندگی مشترک و در ادامه قطعا به آن نیاز دارند. شما می توانید در صورت تمایل به غنی سازی رابطه خود با همسرتان تمام شماره های مجلات چهل ستون خوشبختی را با ۵۰ درصد تخفیف به صورت یکجا خرید نمایید.

[/stextbox]

اشتراگ گذاری:

ارسال به واتس آپ
ارسال به ایمیل
ارسال به تلگرام

Add a Comment

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .

مطالب مرتبط

همسران ایده‌آل چه کسانی هستند

همسر ایده‌آل شما؟! می‌توانید از طریق ۳ رنگ، سرنخ‌های شگفت‌انگیزی به دست آورید. آیا تابه‌حال می‌دانستید که رنگ‌های سبز و بنفش و نارنجی (‌رنگ‌های فرعی)

نظرتو بده

مهم ترین نکات همسرداری

به همسرتان عزت‌نفس بدهید! «زندگی حکایت مرد یخ فروشی است که از او پرسیدند: “فروختی؟” گفت: نخریدند، تمام شد؟» به‌راستی کی می‌خواهیم از زندگی‌مان لذت

نظرتو بده
زنبیل خرید