ازدواج و زندگی موفق

ازدواج و زندگی موفق

عنوان

کتاب الکترونیکی ازدواج و زندگی موفق

نویسنده

مشاوران گروه خردساز

زبان

فارسی

تعداد صفحه

31

انتشارات

انتشارات آنلاین علم فرزانگان برنا

۷ کلید طلایی برای یک زوج موفق

در سراسر جهان همسرانی وجود دارند که داشتن یا نداشتن ثروت را ملاک خوشبختی یک زندگی مشترک قرار نمی‌دهند. هرچند که تفاوت‌های فردی و شیوه زندگی هر کس بر چگونگی روابط خانوادگی او تأثیر دارد، اما بعضی از مهارت‌های ارتباطی هستند که می‌توانند تأثیر مثبتی روی رابطه خانوادگی بگذارند، به چند نکته مرتبط با این موضوع توجه کنید:
 • زوج‌های موفق همدیگر را مرکز توجه قرار می‌دهند:

این نوع افراد به قابلیت‌های همدیگر اطمینان کامل دارند و همیشه به فکر خوشبختی همسر خود و خانواده هستند و کارهای آنان را نیز در اولویت قرار می‌دهند.

 • زوج‌ها «مستقل بودن» خود را حفظ می‌کنند:

عموماً پس از ازدواج استقلال زوج‌ها کاسته می‌شود. اگر این افراد فرزند داشته باشند با مرور زمان وابستگی بیشتر می‌شود و گاهی افراد احساس خستگی می‌کنند. زوج‌های موفق با وجود علاقه‌ای که به یکدیگر دارند گاهی احساس خستگی می‌کنند. آنان یکدیگر را تشویق می‌کنند تا هرکسی وقتی برای خود داشته باشد و به کارهای موردعلاقه خویش بپردازد. این اقدام باعث می‌شود فرد استقلال خود را حفظ کند و زندگی خوبی داشته باشد.

 • زوج‌های موفق انتظارات و تمامی خواسته‌های خود را عنوان می‌کنند:

زوج‌های موفق قبل از ازدواج انتظاراتی که از یکدیگر دارند را بازگو می‌کنند تا اگر توافق اساسی با هم ندارند، به‌طورجدی به این ازدواج فکر کنند. زوج‌های موفق، بعد از ازدواج به‌طور منظم در مورد توقعات و انتظاراتشان با هم صحبت می‌کنند و در صورت اختلاف آن‌ها را به‌مرورزمان حل می‌کنند.

 • زوج‌های موفق برای حفظ روابط تلاش می‌کنند:

این نوع افراد به‌طور منظم وضعیت زندگی خود را موردبررسی قرار می‌دهند و با هم صحبت می‌کنند تا از رضایت هردو زندگی مشترک اطمینان پیدا کنند و در صورت نارضایتی مشکلشان را برطرف کنند.

 • زوج‌های موفق از مراجعه به مشاور دریغ نمی‌کنند:

زوج‌های موفق به‌محض بروز اختلافات طلاق نمی‌گیرند، بلکه می‌کوشند تا مشکل را حل کنند.

 • زوج‌های موفق راه‌های حل اختلاف را می‌آموزند:

کارشناسان عامل اصلی موفقیت یا شکست ازدواج را توانایی یا ناتوانی در حل اختلافات می‌دانند. هرچقدر با همسر یکی باشید، گاهی با نظر هم موافق نیستید و این امر باعث ناراحتی می‌شود. به‌جای رو آوردن به اعتیاد یا خشونت راه‌حل پیدا کنید. زوج‌های موفق در مورد اختلافات با هم مذاکره می‌کنند تا به نتیجه برسند.

 • زوج‌های موفق با هم رشد می‌کنند:

مسلم است فردی که امروز با او ازدواج می‌کنید، در چند سال آینده متفاوت خواهد بود. هر دو به‌ویژه در شرایط سختی مانند از دست دادن والدین تغییر می‌کنید. زوج‌های موفق می‌دانند که یکی یا هر دو در طول زندگی تغییر خواهند کرد و قواعد عوض می‌شود. پس لازم است تغییر کنید تا بتوانید روابط در حال تغییر را عوض کنید.

 • ۱۰ قانون طلایی ازدواج موفق
 • ویژگی‌های یک رابطه موفق زناشویی
 • ارتباط رابطه زناشویی موفق و استرس
 • وصال کامل، ضامن توفیق در زناشویی است.
 • راهکارهای موفقیت در زندگی مشترک

مطالب بالا را به صورت کامل می توانید در این کتاب الکترونیکی که در ۳۱ صفحه تنظیم شده است مطالعه نمایید.

برای مشاهده و دانلود کتاب، اگر از قبل اشتراک دارید، در حساب کاربری خود کنید یا اشتراک تهیه کنید.

دانلود کتاب الکترونیکی ازدواج و زندگی موفق

حجم 2,640 کیلوبایت
فرمت pdf
زنبیل خرید