حقایق همسران

حقایقی درباره همسران

عنوان

کتاب اکترونیکی حقایقی درباره همسران

نویسنده

مشاوران گروه خردساز

زبان

فارسی

تعداد صفحه

43

انتشارات

انتشارات آنلاین علم فرزانگان برنا

آنچه باید درباره همسرتان بدانید

همه همسران دوست دارند خوشبخت باشند و در زندگی مشترک اعتماد و علاقه و صمیمیت را تجربه کنند. در این میان نکاتی هست که چنانچه دو طرف از آن‌ها آگاه باشند زندگی بهتر پیش می‌رود. برخی از این نکات مختص خانم‌هاست که باید سعی کنند با رعایت آن‌ها احساس اطمینان و امنیت را به همسرانشان بدهند و برخی نکات نیز اگر مردان رعایت کنند، از بسیاری از کشمکش‌ها و درگیری‌ها جلوگیری می‌شود. ما قصد داریم در این بخش به مواردی که رعایت آن‌ها برای مردان ضروری است بپردازیم.

 • مرتب به همسرتان نشان دهید برایش ارزش خاصی قائلید مراقب باشید. در حضور همسرتان از دست‌پخت خانم دیگری که حتی می‌تواند مادر یا خواهرتان باشد تعریف نکنید. اگر هم ‌چنین کاری می‌کنید، باید بلافاصله از او نیز به‌نوعی تعریف و قدردانی کنید تا خیالش راحت شود که شما قدر او را می‌دانید. این موضوع ممکن است برای برخی از آقایان خنده‌دار به نظر برسد، اما واقعیت این است که خانم‌ها بسیار عاطفی‌تر از مردان هستند و دوست دارند همواره در زندگی همسرشان اولویت اول باشند. اگر شما در مورد خانم دیگری تعریف کنید یا خوبی او را بگویید، همسرتان فکر می‌کند توجه شما به او نیست یا این‌که کارها و زحمات او شما را راضی نمی‌کند. این کار حس بدی به او می‌دهد و ممکن است در مقابل فرد مذکور نیز جبهه‌گیری کند. پس به همسرتان اطمینان دهید شخص اول زندگی‌تان است و این موضوع را بارها و بارها با کلمات و رفتار و گفتار ثابت کنید.
 • به همسرتان تأکید کنید دور بودن شما از منزل به معنای تمایل تان به دوری از او نیست. بسیاری از مردان مشاغلی دارند که موجب می‌شود ساعات زیادی را دور از منزل باشند. برخی از آن‌ها دوست دارند از کار نیز به یک باشگاه ورزشی بروند، ورزش کنند یا این‌که به تماشای مسابقه فوتبال موردعلاقه خود بنشینند. اما هیچ‌یک از این‌ها بدین معنا نیست که نمی‌خواهند زمانی را با همسرشان خلوت کنند. گاهی اوقات همسرشان احساس می‌کند آن‌ها تمام روز را دور از آن‌ها برای خود برنامه‌ریزی می‌کنند. پس حتماً با دور بودن از آن‌ها راحت‌ترند. درصورتی‌که این‌طور نیست و چنانچه مردان از این راز آگاه باشند، با یک تماس تلفنی چنددقیقه‌ای از بیرون یا گفتن یک جمله محبت‌آمیز یا حاکی از قدردانی از درک و همراهی او، موضوع را حل کرده و از ناراحتی‌های بعدی جلوگیری می‌کنند. البته جالب است بدانید این موضوع در مورد آقایان هم صدق می‌کند؛ یعنی اگر خانمی در یک روز تعطیل برای خود برنامه‌های شخصی داشته باشد، همسرش ناراحت می‌شود و دوست دارد بیشتر به او محبت شود.
 • پول درآوردن برای مردان به‌منزله احساس قدرت بیشتر است. از سال ۱۹۸۱ که بر تعداد زنان شاغل افزوده شد و از آن زمان به بعد بسیاری از زنان پا به‌پای مردان کار کرده‌اند یا در مواردی حتی درآمدی بیش از همسرشان داشته‌اند، در بسیاری از مباحث خانوادگی همسران تصور می‌کنند که شوهرانشان قصد دارند بیشتر کار کنند تا بیشتر پول درآورده و به‌عبارت‌دیگر با آن‌ها رقابت کنند یا این‌که برتری خود را نشان دهند. درصورتی‌که مردان باید برای همسرانشان توضیح دهند که پول درآوردن موجب می‌شود تا آن‌ها احساس مهم بودن کرده و به‌نوعی نیازشان به اهمیت و احترام ارضاء شود.
 • وقتی هم که در مورد پول و درامد صحبت می‌کنند، به خاطر تائید و تثبیت موقعیت خود به‌عنوان رکن مهم در زندگی است نه اینکه نقش و توانایی‌های همسرشان را زیر سؤال ببرند. وقتی عصبانی هستید از زیر مسئولیت‌ها درنروید. آقایان باید به یاد داشته باشند که زندگی امروزه استرس و فشارهای روحی خاص خود را به همراه دارد و گاهی اوقات نیز خشمگین یا عصبانی شدن، طبیعی و غیرقابل‌اجتناب است؛ اما وقتی از سر کار یا جای دیگری عصبانی هستید و همسرتان می‌گوید چراغ آشپزخانه خراب شده است، چنانچه آن را تعمیر نکنید، فکر خواهد کرد، ازآنجایی‌که به او اهمیت نمی‌دهید می‌خواهید چراغ آشپزخانه که برای کار او بسیار لازم است خاموش بماند تا او ناراحت شود. در چنین مواردی باید به او اطمینان خاطر دهید که حتماً آن را درست می‌کنید، اما حالا نیاز به کمی استراحت و خلوت دارید تا بتوانید با انرژی کافی و بهتر به آن کار بپردازید.
 • به او اطمینان دهید او را همان‌گونه که هست می‌خواهید. گاهی اوقات وقتی خانم‌ها درباره مادر، خواهر یا افراد دیگر خانواده خود صحبت می‌کنند و موضوعی را مطرح کرده و بیان می‌کنند که رفتار یا واکنش آن فرد در مقابل این مسئله چیز خاصی است و همسرشان تأیید نمی‌کند، خانم تصور می‌کند که آقا آن عضو خاص از خانواده همسر را قبول ندارد یا به او احترام نمی‌گذارد. در این‌گونه موارد آقا باید به همسرش بگوید برای آن فرد احترام قائل است، اما نمی‌خواهد همسرش تبدیل به آن فرد خاصی شود.
 • به صحبت‌های همسرتان علاقه نشان دهید. یکی از تفاوت‌های مردان با زنان در این است که خانم‌ها چیزهای ظریف و ریز را می‌بینند و مردان کل را. به همین سبب خانم‌ها وقتی قرار است موضوعی را تعریف کنند، راجع به تمام مقدمات و حواشی آن نیز صحبت می‌کنند، اما آقایان منتظر اصل و جان مطلب هستند. به همین سبب ممکن است خانم‌ها تصور کنند همسرشان تمایلی به گوش کردن به صحبت‌های آن‌ها ندارد. بهتر است آقایان با صبوری بیشتری گوش کنند و در مواردی هم سؤالاتی بپرسند تا توجه ایشان را نشان دهد، اما درعین‌حال خواستار خلاصه‌تر شدن ماجرا هستند.
 • به خواست او احترام بگذارید. گاهی اوقات فقط یک جمله کوتاه که نشانگر توجه و علاقه شما به ‌راحتی همسرتان است از بسیاری از ناراحتی‌ها جلوگیری می‌کند. در مواردی وقتی همسرتان از چیزی ناراحت است یا بشدت خواهان چیزی است فقط یک جمله محبت‌آمیز نظیر «هر طور که تو دوست داری» منجر می‌شود به این‌که همسرتان از بسیاری از موارد گذشت و چشم‌پوشی کند و آرام شود.
مشکل این است که بسیاری از آقایان معتقدند این مسائل گفتن ندارد و اگر بتوانند خواسته‌های همسرشان را عملی کنند، این کار را انجام خواهند داد و این نیازی به یادآوری ندارد، اما خانم‌ها نیازمند شنیدن بسیاری از جملات هستند تا راحت و آرام و با اعتماد بیشتری زندگی را به‌پیش ببرند. پس آن را دریغ نکنید.
در ادامه این کتاب الکترونیکی ۴۳ صفحه ای خواهید خواند:
 • او در نفهمیدن حرف شما مقصر نیست؟
 • بت ذهنی زنان و مردان
 • تجلی ناز و نیاز در زن و مرد
 • تفاوت‌های ارتباطی بین زن و مرد
 • تفاوت‌های روان‌شناختی زنان و مردان
 • تنوع‌پذیری در جنس مذکر
 • توصیه‌های مفید جهت حسادت زنانه
 • حق مرد شناسی!
 • روانکاوی متأهلان
 • ماهیت شوخ‌طبعی از دیدگاه خانم‌ها و آقایان
 • نیازهای اساسی زنان و مردان به‌طور کاملاً عملی و روان‌شناسانه

برای مشاهده و دانلود کتاب، اگر از قبل اشتراک دارید، در حساب کاربری خود کنید یا اشتراک تهیه کنید.

دانلود کتاب اکترونیکی حقایقی درباره همسران

حجم 1,520 کیلوبایت
فرمت pdf
زنبیل خرید