در حال بارگذاری

ده فکری که می تواند رابطه شما را دچار مشکل کند

افکار منفی در رابطه

شناخت‌ها، هیجانات و رفتارهای ما را تعیین می‌کنند. نظام پردازش اطلاعات انسان‌ها می‌تواند در تمامی سطوح از جمله ادراک، توجه، حافظه، تعبیر و تفسیر دچار تحریف و سوگیری شده و انتخابی عمل کند. به این ترتیب آن چیزی که باعث بوجود آمدن مشکل در زندگی زناشویی می‌شود اتفاقات و حوادث پیش‌آمده نیستند بلکه نحوۀ تفکری است که زوجین نسبت به رویداد خاص دارند.

داشتن انتظارات، درخواست‌های غیرمنطقی، افکار و باورهای معیوب و استانداردهای ناعادلانه دربارۀ همسر، زندگی مشترک و ازدواج، به راحتی ارتباطات زناشویی را هدف قرار می‌دهند و زوجین را دچار دردسر می‌کنند. گاهی بسیاری از این شناخت‌های معیوب و ماندگار زوجین دارای مشکل، ریشه در طرحواره‌های ناسازگار اولیۀ آن‌ها در دوران کودکی دارد. بنابراین زوجین به جای تلاش‌های مشارکت‌آمیز برای حل مشکل، به شکایت کردن و متهم ساختن همسر خود مشغول می‌شوند.

افکار غیرواقع‌بینانه که دربرگیرنده خطاهای شناختی است اثر مخربی در رضایت زناشویی خواهد داشت و منجر به افسردگی، اضطراب و خشم در همسران می‌شود و گاهی صدماتی جبران‌ناپذیر به وجود می‌آورد. تحریف‌های شناختی در تبدیل شناخت به منبع نگرانی و تضادها در روابط نقش مهمی دارند. زوج‌درمانی شناختی-رفتاری برای زوجینی که می‌خواهند در رابطه بمانند و قصد جدایی ندارند اما مهارت صحبت‌کردن را ندارند و جواب نیازهایشان را در رابطه نمی‌گیرند مناسب است. در این ویدئو به طور خلاصه به ۱۰ فکر و باور ناکارآمدی که می‌تواند رابطه همسران را دچار مشکل کند اشاره شده است.

[purchase_link id=”4124″ text=”خرید” style=”button” color=”blue”] [stextbox id=”file”]

تمامی کتاب های الکترونیکی و ویدئوهای مجموعه گردشگری خوشبختی طبقه بندی شده بوده و هر کدام موضوعی را در بر میگیرد که زوجین از ابتدای زندگی مشترک و در ادامه قطعا به آن نیاز دارند. شما می توانید در صورت تمایل به غنی سازی رابطه خود با همسرتان تمامی شماره مجلات چهل ستون خوشبختی را با ۵۰ درصد تخفیف به صورت یکجا خرید نمایید.

[/stextbox]

اشتراگ گذاری:

ارسال به واتس آپ
ارسال به ایمیل
ارسال به تلگرام

Add a Comment

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .

مطالب مرتبط

همسران ایده‌آل چه کسانی هستند

همسر ایده‌آل شما؟! می‌توانید از طریق ۳ رنگ، سرنخ‌های شگفت‌انگیزی به دست آورید. آیا تابه‌حال می‌دانستید که رنگ‌های سبز و بنفش و نارنجی (‌رنگ‌های فرعی)

نظرتو بده

مهم ترین نکات همسرداری

به همسرتان عزت‌نفس بدهید! «زندگی حکایت مرد یخ فروشی است که از او پرسیدند: “فروختی؟” گفت: نخریدند، تمام شد؟» به‌راستی کی می‌خواهیم از زندگی‌مان لذت

نظرتو بده
زنبیل خرید