در حال بارگذاری

مشاجره و دعوا در زندگی زناشویی و نحوه جلوگیری از دعوای ناسالم

مهارت حل تعارض زوجین

آیا دعوا و مشاجره در بین زوجین امری اجتناب پذیر است؟

مشاوره و دعوا در تمام زندگی­ها و حتی میان موفق­ترین همسران هم وجود دارد. استرس ناشی از کار، مسائل مربوط به خانواده و خویشاوندان، پول، روابط زناشویی،کارهای منزل، فرزندان و….موضوعات رایجی در منازعات زوجین هستند.

آن­چه باعث یک زندگی سعادتمند و یا پرتنش و ناموفق می­شود، نداشتن اختلاف و مشاجره نیست، بلکه نحوه­ برخورد با درگیری­ ها و شیوه سالم نزاع به منظور حل مشکلات است. صرف نظر از این­که در یک منازعه، حق با چه کسی است، زن و مرد هر دو نیاز به فراگیری مهارت­ هایی در زمینه حل تعارضات و کنترل احساسات خود در زمان مشاجره دارند.

اگر همسران نتوانند به درک عمیقی از یکدیگر برسند، روابط زناشویی نه تنها تکیه­ گاهی در برابر طوفان مشکلات نیست، که خودش طوفان دیگری بر آن­ها می­افزاید. بنابراین گاهی دیده می­شود زوجین برای این­که از بالاگرفتن بحث و بدترشدن اوضاع اجتناب کنند، ترجیح می­دهند در مقابل مواردی که از همسرشان ناراحت شدند و یا با او اختلاف نظر دارند سکوت کنند که همین امر در طولانی مدت به مشکلات آن­ها دامن می­زند و در واقع مثل آتش زیر خاکستر، هر لحظه امکان شعله­ ور شدن آن به طرز ناسالمی وجود دارد.

بنابراین بهتر است هر یک از همسران به جای پاک کردن صورت مسئله، راه­ های سالم گفتگو با یکدیگر را هنگام منازعات فراگیرند.­ در این ویدئو همسران می­توانند از زبان جیمی ایوانز، نکاتی درباره­­ نحوه جلوگیری از دعوای ناسالم در زندگی زناشویی بیاموزند.

[purchase_link id=”4159″ text=”خرید” style=”button” color=”blue”] [stextbox id=”file”]

خوشبختی بدون برنامه تنها یک رویاست؛

این برنامه را مجموعه گردشگری خوشبختی با تمام کتابهای الکترونیکی و ویدئوهای طبقه بندی شده در اختیار شما زوجین عزیز قرار می دهد که هر کدام موضوعی را در بر می گیرد که زوجین از ابتدای زندگی مشترک و در ادامه قطعا به آن نیاز دارند. شما می توانید در صورت تمایل به غنی سازی رابطه خود با همسرتان تمام شماره های مجلات چهل ستون خوشبختی را با ۵۰ درصد تخفیف به صورت یکجا خرید نمایید.

[/stextbox]

اشتراگ گذاری:

ارسال به واتس آپ
ارسال به ایمیل
ارسال به تلگرام

Add a Comment

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .

مطالب مرتبط

همسران ایده‌آل چه کسانی هستند

همسر ایده‌آل شما؟! می‌توانید از طریق ۳ رنگ، سرنخ‌های شگفت‌انگیزی به دست آورید. آیا تابه‌حال می‌دانستید که رنگ‌های سبز و بنفش و نارنجی (‌رنگ‌های فرعی)

نظرتو بده

مهم ترین نکات همسرداری

به همسرتان عزت‌نفس بدهید! «زندگی حکایت مرد یخ فروشی است که از او پرسیدند: “فروختی؟” گفت: نخریدند، تمام شد؟» به‌راستی کی می‌خواهیم از زندگی‌مان لذت

نظرتو بده
زنبیل خرید