سه راهکار برای مقابله با ترس از سخنرانی – دن لاک

دن لاک - مقابله با ترس از سخنرانی

همه ما به نوعی با ترس از سخنرانی در میان جمعیت مواجه هستیم؛ وقتی می‌خواهیم در جمع صحبت کنیم به‌صورت ناخودآگاه تُن صدایمان می‌لرزد، دهانمان خشک می‌شود، دست و پاهایمان شروع به لرزیدن می‌کنند و نمی‌توانیم آنگونه که باید حرفمان را بزنیم و مطالب مورد نظرمان را تفهیم کنیم. ولی مهم است که بدانیم زمانهایی که بر روی استیج و صحنه سخنرانی هستیم، زمانهای بسیار طلایی هستند برای اینکه بتوانیم قابلیتهای خود را به مخاطبین عرضه کنیم. پس سخنرانی در جمع یک مهارت بسیار مهم است که در اولین قدم برای ما یک ترس بزرگ را به همراه می‌آورد.

ترس از شکست در سخنرانی، ترس از لرزش صدا، ترس از تپق و لکنت زبان، ترس از قضاوت منفی دیگران؛ می‌بینید که هر کدام از این ترسها به تنهایی می‌توانند ما را در همان قدم اول از انجام سخنرانی باز دارند. ولی باید بدانید این نوع ترس ( ترس از سخنرانی ) هم مثل بقیه موارد یک ترس خیالی و واهی است. افراد بسیاری که موفق به انجام سخنرانی برای یک جمعی شده‌اند همگی خاطرشان هست که در مرتبه اول، لحظات اول سخنرانی را با همین ترس شروع کرده‌اند ولی به مرور و گذشت زمان، از بین رفتن این ترس را کاملاً احساس کرده‌اند. آنها با قدرت سخنرانی خود را ادامه داده و به پایان رساندند. ترس از سخنرانی در جمع یک عامل ذهنی است که راهکارهای مهمی برای مقابله با آن وجود دارد.

این ویدیو با ارائه سه تکنیک مهم و کارآمد از کارآفرین و مولتی میلیونر چینی؛ “دن لاک” قصد دارد تا شما را با سخنرانی در جمع آشتی دهد. با به‌ کار گرفتن این سه تکنیک شما هم می‌توانید بدون ترس و اضطراب، به راحتی در جمع سخنرانی کنید.

مدت زمان: ۱۷ دقیقه
اندازه فایل: ۷۵ مگابایت

این ویدئو را به صورت کامل می‌توانید با تهیه یکی از دو محصول آموزشی زیر مشاهده کنید

برای مشاهده توضیحات بیشتر و سایر آموزشهای هر محصول روی تصویر کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید