اکثر افراد زمان زیادی از روز را درگیر تفکراتی منفی درباره زمان آینده و گذشته هستند و از زمان حال غافل هستند. اما چگونه در زمان حال زندگی کنیم؟ افراد مذکور یا حسرت زمان گذشته و فرصت‌های آن را می‌خورند و یا درمورد فرصت‌های احتمالی زمان آینده افکاری منفی دارند. درحالیکه اکثر اوقات این تفکرات منفی عملی نخواهد شد و فقط فرد فرصت‌های زمان حال خود را از دست می‌دهد.

زندگی کردن در لحظه یا حال به معنی آن است که با تمام حواس خود، هشیار و آگاه به زمان حال باشیم. این به معنی آن است که به گذشته فکر نکنیم یا در آن ساکن نشویم و نیز مضطرب و نگران آینده نباشیم. وقتی ما توجه خود را به زمان حاضر یا حال می‌دهیم، بر روی کاری که در دست داریم تمرکز می‌کنیم. ما تمام توجه خود را به آنچه که بایستی انجام بدهیم، متمرکز می‌کنیم و تا رسیدن به نتیجه پیش می‌رویم.

تصور هر لحظه زندگی، ما را وادار می‌کند که ارزش آن لحظه را طولانی تر و معنادارتر سازیم. وقتی که در لحظه زندگی می‌کنیم، بجای جستجوی کمیت زمان، از هر دقیقه لذت می‌بریم و آن را مزه مزه می‌کنیم. کمیت را فدای کیفیت نمی‌کنیم. البته، این به معنی آن نیست که برنامه‌ای نداریم، اهداف خود را مشخص نکرده و یا خود را برای آینده آماده نمی‌کنیم. ما تمام این امور را می توانیم انجام دهیم و در عین حال از هر لحظه لذت ببریم، درست به همان شکلی که بر ما آشکار می‌شود.

در این ویدیو سعی بر این شده است که شما یاد بگیرید که چگونه گذشته را رها کرده و در حالی که برای آینده خودتان برنامه‌ریزی می‌کنید، بتوانید در زمان حال زندگی کنید و از فرصت‌های زمان حال غافل نشوید.

مدت زمان: ۴ دقیقه
اندازه فایل: ۱۸ مگابایت

این ویدئو را به صورت کامل می‌توانید با تهیه یکی از دو محصول آموزشی زیر مشاهده کنید

برای مشاهده توضیحات بیشتر و سایر آموزشهای هر محصول روی تصویر کلیک کنید

ببینید:
آموزش سخنرانی حرفه ای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید