در حال بارگذاری

چگونه رابطه خود را بهبود بخشیم

بهبود رابطه
[vc_row][vc_column][vc_column_text]ازدواج یک پیوند پویا بین دو نفر است که نیاز به توجه و مراقبت دارد. احساسات و انگیزه­های اولیه، در صورتی که پرورش پیدا نکنند، می­توانند در طول زمان از بین بروند. این موضوع به خصوص در زمان مواجهه با استرس ناشی از مسائل مالی، مسائل کاری یا بزرگ کردن کودک افزایش می­یابد. اگر ازدواج شما به مشکل برخورده است، امیدتان را از دست ندهید. راه­های زیادی برای کمک به یادآوری به یکدیگر در مورد عشقی که به هم داشتید و با آن زندگی خود را آغاز کردید، وجود دارد.

پس پیش به سوی خوشبختی…

روش ۱- ارزیابی مشکلات

 1. احساسات خود را به روی کاغذ بیاورید.

ممکن است در مسائل زندگی غرق شوید و به دنبال علت مشکلات در ازدواج خود باشید. با این حال باید این را بدانید تا زمانی که با شریک زندگی خود صحبت نکنید، واقعاً نمی­توانید به مشکل پی ببرید. ابتدا باید بدانید که چه احساسی دارید و سپس علت داشتن این احساس را دریابید. احساسات خود را (عصبانی بودن، سرد شدن، صدمه دیدن، و غیره) بر روی کاغذ بنویسید و سپس این احساس را به یک الگوی تعاملی (شما دیگر با همسرتان در مورد کار صحبت نمی­کنید، دیگر با همسرتان بیرون نمی­روید، و غیره) نسبت دهید.

 • هنگامی که شما آماده صحبت با همسرتان هستید می­توانید به این لیست مراجعه کنید.
 1. بر روی مشکلات قابل حل کار کنید.

تلاش برای مجبور کردن فرد دیگری به رفتار متفاوت، احتمالاً با مقاومت او مواجه خواهد شد. در عوض، بر مسائل خود تمرکز کنید و سعی کنید فرد بهتری شوید. درک کردن، دوست داشتن و بهبود خودتان می­تواند به شما کمک کند که ازدواج­تان را به نوبه خود بهبود ببخشید. تغییرات خود را با همسرتان در میان بگذارید تا بتوانید بر سر آن­ها توافق کنید.

 • تغییر رفتارهای شما آسان­تر از تغییر رفتار شخص دیگری است.
 • تلاش کنید تا رفتارهای منفی یا واکنش­های عصبی را کنار بگذارید و آنها را با پاسخ­های آرام و سازنده جایگزین کنید.
 • با دقت و صادقانه هر گونه مشکل شخصی که ممکن است بر روی ازدواج شما تأثیر بگذارند، بررسی کنید.

۳- به بهبود رابطه زناشویی خود متعهد باشید. عدم تعهد یکی از دلایل متداول طلاق است. پیدا کردن دلیلی برای تعهد داشتن و کار بر روی زندگی زناشویی می­تواند به ایجاد پیوندی قوی­تر کمک کند. سعی کنید یک احساس “ما” بودن ایجاد کرده و آن را حفظ کنید و برای قوی­تر کردن آن تلاش کنید.

 • زمان­های خوب را به یاد داشته باشید و بر این جنبه­ها تمرکز کنید.
 • در مورد رویاهای خود برای آینده­­ی مشترک­تان برنامه­ریزی و صحبت کنید.
 • تعهد باید دو­طرفه باشد.

۴- یک مشاور ازدواج داشته باشید. اگر مطمئن نیستید که چطور می­توانید ازدواج خود را بهبود ببخشید، اما به دنبال این کار هستید، مشاوره­ی ازدواج را در نظر بگیرید. این متخصصان می­توانند به شما کمک کنند تا هر دو با هم بر روی مسائل کار کنید و مسائل مورد نیاز را حل کرده و بهترین راه حل را پیدا کنید.

 • مشاوران ازدواج برای کمک کردن آماده هستند. از ملاقات با مشاورنگران نباشید و یا خجالت نکشید.
 • مشاوران ازدواج را می­توان با جستجوی “درمان زوجین” پیدا کرد.
 • مشاوره ازدواج یک نوع روان­درمانگری است که توسط یک درمانگر واجد شرایط انجام می شود.
 • در برخی موارد مشاوره ازدواج تنها با حضور یکی از زوجین انجام می­شود.

این مقاله بخشی از “مجله چهل ستون خوشبختی” منتشر شده در بهار ۱۳۹۷ است.

[purchase_link id=”4248″ text=”خرید” style=”button” color=”blue”][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

در صورت خرید مجموعه مجلات چهل ستون خوشبختی تمامی کتاب های الکترونیکی را با ۵۰ درصد تخفیف مشاهده کنید

[/vc_column_text][vc_single_image image=”4016″ img_size=”300″ alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://blessed-tourism.com/product/spring97/”][ult_buttons btn_title=”مجله چهل ستون خوشبختی (بهار ۱۳۹۷)” btn_link=”url:https%3A%2F%2Fblessed-tourism.com%2F%25d9%2585%25d9%2582%25d8%25a7%25d9%2584%25d8%25a7%25d8%25aa-%25da%2586%25d9%2587%25d9%2584-%25d8%25b3%25d8%25aa%25d9%2588%25d9%2586-%25d8%25ae%25d9%2588%25d8%25b4%25d8%25a8%25d8%25ae%25d8%25aa%25db%258c%2F||target:%20_blank|” btn_align=”ubtn-center” btn_hover=”ubtn-center-hz-bg” btn_anim_effect=”ulta-pulse” icon_size=”32″ btn_icon_pos=”ubtn-sep-icon-at-left” btn_border_style=”double” btn_border_size=”1″ btn_radius=”3″][/vc_column][/vc_row]

اشتراگ گذاری:

ارسال به واتس آپ
ارسال به ایمیل
ارسال به تلگرام

Add a Comment

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .

مطالب مرتبط

همسران ایده‌آل چه کسانی هستند

همسر ایده‌آل شما؟! می‌توانید از طریق ۳ رنگ، سرنخ‌های شگفت‌انگیزی به دست آورید. آیا تابه‌حال می‌دانستید که رنگ‌های سبز و بنفش و نارنجی (‌رنگ‌های فرعی)

نظرتو بده

مهم ترین نکات همسرداری

به همسرتان عزت‌نفس بدهید! «زندگی حکایت مرد یخ فروشی است که از او پرسیدند: “فروختی؟” گفت: نخریدند، تمام شد؟» به‌راستی کی می‌خواهیم از زندگی‌مان لذت

نظرتو بده
زنبیل خرید