کلیپ انگیزشی مقابله با ترس

کلیپ انگیزشی ترس

ترس یک بخش جدایی‌ ناپذیر از زندگی است. ترس در حقیقت یک پاسخ طبیعی است به دلهره‌ داشتن از چیزی که ما باور داریم خطرناک است. ‫ترس در شرایط خاصی ما را از آسیب‌دیدن دور نگه‌ می‌دارد. ‫ما دست خود را به سمت آتش نمی‌بریم، چون از سوختن دست خود می‌ترسیم. ‫می‌بینید که ترس در اینجا مفید است و ناشی از یک قصد غریزی است. به همین دلیل است که نسل و گونه ما قادر به تکامل و شکوفایی است. ‫حال آیا مقابله با ترس در این شرایط ضروری است؟

همانطور که ترس به ما کمک می‌کند، ‫می‌تواند به بزرگ‌ترین مانع ما نیز تبدیل شود. ‫ پس باید روش مقابله با ترس را بدانیم. می‌توان به راحتی دید هر چیزی که شعله آتش دارد، ‫دست ما را خواهد سوزاند. ‫ما خود را درون ترس‌هایمان محبوس می‌کنیم. ‫ما یک منطقه امن ایجاد می‌کنیم چون منطقه امن، خطری ندارد. به همین خاطر ما برخی از بزرگ‌ترین موقعیت‌های زندگی خود را از دست می‌دهیم. مقابله با ترس به ما فرصت شکوفایی و کشف قدرت درونمان را می دهد.

ترس باعث می شود تا ما اعتماد به نفسی هم نداشته باشیم. به عبارت دیگر اعتماد به نفس، آن روی ترس های ما قرار دارد. پس تا وقتی بترسیم نخواهیم توانست پیشرفتی را در زندگیمان ایجاد کنیم. ترس انواع مختلفی دارد:ترس از شکست، ترس از تنهایی، ترس از قضاوت دیگران، ترس از موفقیت و … همین که بتوانیم پا را فراتر از ترسهای خود بگذاریم، با دنیایی فراروی آن آشنا خواهیم شد که فرصتهای زیادی برای موفقیت را پیش روی ما قرار خواهد داد. فرصتهایی که با وجود ترس هرگز نمی توانستید آنها را مشاهده کنید هرچند اگر پیش روی شما قرار داشته باشند. می بینید که ترس آنقدرها هم بد نیست، باعث می شود تا به فکر تغییر بیفتیم.

ترس منابع مختلفی دارد که در این مقاله به آن پرداخته‌ایم.

همچنین روشهای طلایی غلبه بر ترس نیز در این مقاله ارائه شده است.

اشتراگ گذاری:

ارسال به واتس آپ
ارسال به ایمیل
ارسال به تلگرام

Add a Comment

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .

مطالب مرتبط

زنبیل خرید